МАҲАЛЛАДА МУРОЖААТНОМА ТАРҒИБОТИ: АҲОЛИ БИЛАН ОЧИҚ МУЛОҚОТ
“Миллий тикланиш” демократик партияси Конимех тумани Кенгаши раиси, туман Кенгаши депутати Перизат Мингтаева ҳамда партиядан сайланган туман Кенгаши депутати, “Бирлик” МФЙ раиси Рўзигул Муродова иштирокида “Бирлик” маҳалла фуқаролар йиғини аҳолиси билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Президентимизнинг Олий Мажлис ва Ўзбекистон халқига Мурожаатномасида белгилаб берилган устувор вазифалар, аҳоли фаровонлигини ошириш, маҳаллаларни обод этиш ҳамда хонадонлар файзли бўлишига қаратилган мақсадлар хусусида атрофлича сўз юритилди.
Шунингдек, маҳалла ҳаётида ҳамжиҳатлик, ўзаро меҳр-оқибат ва фаол фуқаролик позициясининг аҳамияти алоҳида таъкидланди.
“Инсон ўзгарса, жамият ўзгаради” шиори остида ўтказилган тадбирда фаол нуронийлар, маҳалла фаоллари ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
Тадбир якунида маҳалла ободлиги ва партия ғояларини тарғиб этишда фаоллик кўрсатган фуқароларга партиянинг эсталик совғалари ва тарғибот материаллари топширилди.