Murojaatnoma: mahallalarda ochiq muloqot
Toyloq tumanidagi Shopo‘lot va Yastepa mahallalarida aholi o‘rtasida o‘tkazilgan navbatdagi targ‘ibot tadbirida Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi tuman bo‘linmasi rahbari Z.Avazov ishtirok etib, Prezident Murojaatnomasida belgilab berilgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, ta’lim va sog‘liqni saqlash sohalarini rivojlantirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash hamda mahalla tizimini takomillashtirishga qaratilgan muhim yo‘nalishlar haqida gapirdi.
O‘zbekiston mahallalar uyushmasi tuman bo‘limi mutaxassisi, tuman Kengashi deputati A.Usmonov mavzu yuzasidan fikr bildirdi.
Tadbir davomida ma’naviy ko‘makchilar I.Hasanov va T.Turdiyevalar “Maromiylik” loyihasi doirasida to‘y va marosimlarni qisqartirish, ortiqcha dabdaba va isrofgarchilikka yo‘l qo‘ymaslik, aholi o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, aholi radikallashuning oldini olish haqida so‘z yuritishdi.