Xo‘jayuz mahallasidagi kutubxonalar holati o‘rganildi
17-Xo‘jayuz saylov okrugidan saylangan deputat Tangirov O‘ktam Ummatkulovich Xo‘jayuz mahallasida joylashgan ta’lim muassasalaridagi kutubxonalar holatini o‘rgandi.
O‘rganish jarayonida kutubxonalarning moddiy-texnik bazasi, kitob fondi, o‘quvchilarga yaratilgan sharoitlar hamda axborot-resurslardan foydalanish imkoniyatlari atroflicha ko‘zdan kechirildi. Shuningdek, kutubxonachilar, o‘qituvchilar va o‘quvchilar bilan suhbatlar o‘tkazilib, mavjud muammolar va takliflar tinglandi.
Deputat o‘rganish yakunida aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish, kutubxonalar faoliyatini yanada takomillashtirish, kitob fondini boyitish hamda zamonaviy axborot-resurslar bilan ta’minlash bo‘yicha mas’ullariga tegishli tavsiyalar berdi.
Mazkur masala deputatning doimiy nazoratiga olinib, amalga oshirilayotgan ishlar bo‘yicha jamoatchilikka qo‘shimcha ma’lumotlar berib boriladi.