Joriy yilning 10-dekabr kuni Xalq deputatlari Boʻstonliq tumani Kengashining yettinchi chaqiriq yigirma ikkinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiya kun tartibiga quyidagi masalalar koʻrib chiqildi:
➖Davlat soliq inspeksiyasi Bo‘stonliq tumani bo‘limida korrupsiyaga qarshi kurashish va korrupsiyaviy omillarni oldini olish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida;
➖“O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan vazifalarga asosan tumanda investitsiyalarni o‘zlashtirish, eksport va mahalliy sanoat bo‘yicha belgilangan prognoz ko‘rsatgichlarini 2025-yil uchinchi chorak yakuni bilan bajarilishi to‘g‘risida;
➖Bo‘stonliq tumani Obodonlashtirish boshqarmasi tasarrufidagi ichki yo‘llarni saqlash va joriy ta’mirlash bo‘yicha 2025-yil uchun yakuniy manzilli ro‘yxatni tasdiqlash to‘g‘risida;
➖Bo‘stonliq tumanida 2025-yilning uchinchi chorak yakuni bilan mahalliy hokimlik va davlat organlarining hududiy bo‘linmalari tomonidan jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holatlari to‘g‘risida;
➖Bo‘stonliq tumanida aholining ekologik madaniyatini yuksaltirish borasida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar natijasi, shuningdek, hududlarda atrof-muhitning holati va boshqa masalalar to‘g‘risida.
✅Sessiya yakunida kun tartibidagi barcha masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi.