O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 23 sentabr kuni Nyu-York shahridagi Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasining 80-yubiley sessiyasida nutq so‘zladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasining 80-yubiley sessiyasi umumsiyosiy munozaralaridagi nutqi mamlakatimiz uchun muhim tarixiy voqea sifatida katta ahamiyatga ega.
2026-yil o‘qituvchilar uchun katta imkoniyatlar yili
To‘rtko‘lda “Siyosatdagi yoshlar” intellektual “Zakovot” turniri o‘tkazildi.
Nazorat-tahlil tadbiri.
Termiz tuman Kengashi deputatlari A.Avliyakulov va M.Eshtemirov MFY yettiligi vakillari, shuningdek, Termiz tuman Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik bo‘limi rahbari Y.Davlatov ishtirokida nazorat-tahlil tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davomida mahalaladagi ijtimoiy xodimlar tomonidan aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalariga ko‘rsatilayotgan xizmatlar, kam ta’minlangan oilalarga ijtimoiy nafaqalar va moddiy yordamni tayinlash hamda to‘lash tartibi, shuningdek, aholi bandligi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar atroflicha o‘rganildi.
Tahlil natijalari asosida aniqlangan kamchiliklar va takliflar yuzasidan tegishli chora-tadbirlarni belgilash hamda ularni samarali amalga oshirish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Tadbirning o‘tkazilishi mahallalardagi ijtimoiy yordam sifatini oshirish va aholining muammolarini o‘z vaqtida hal etishga xizmat qilishi ta’kidlandi.