Xalq deputatlari Sherobod tuman Kengashining navbatdagi 16-sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Sherobod tuman hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Sherobod tumani Kengashining navbatdagi 16-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
🫥Sessiyada tuman hokimi o‘rinbosarlari, tuman Kengashi deputatlari, kotibiyat xodimlari, shuningdek, tumandagi bir qator korxona va tashkilot rahbarlari ishtirok etishdi.
🫥Kun tartibidan o‘rin olgan 19 ta dolzarb masala muhokama qilinib, ular bo‘yicha tegishli qarorlar qabul qilindi.
🫥Kun tartibidagi masalalar orasida tumanning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish ko‘rsatkichlari, mahalliy budjet ijrosi, aholi bandligini ta’minlash, ta’lim va sog‘liqni saqlash sohalaridagi dolzarb masalalar muhokama qilindi.
🫥Shuningdek, huquq-tartibot va jinoyatchilikka qarshi kurashish masalalari ham sessiya kun tartibidan o‘rin oldi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil
3-yanvardagi “2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ–1-son qarori ijrosi yuzasidan axborot eshitildi.
🫥Yakunda deputatlar tomonidan ilgari surilgan taklif va mulohazalar inobatga olinib, tumanda amalga oshirilayotgan islohotlar samaradorligini oshirishga qaratilgan muhim qarorlar qabul qilindi.