XALQ DEPUTATLARI UCHKO‘PRIK TUMANI KENGASHINING NAVBATDAGI SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Sessiya ishida tumanda 2025-yilning uchinchi choragi davomida jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holati hamda ijro intizomiga amal qilinishining ahvoli haqida;
“Yoshlarga oid davlat siyosati to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining ijrosi yuzasidan tumanda 2025-yilning uchinchi choragi davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
2025-yilning uchinchi choragida tumandagi davlat organlari va tashkilotlarining norma ijodkorligi hamda huquqni qo‘llash amaliyoti holati yuzasidan tuman Adliya bo‘limi boshlig‘ining axboroti to‘g‘risida;
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosi yuzasidan tumanda 2025-yilning uchinchi choragi davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
2025-yilning uchinchi choragi davomida investisiya, eksport va xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha tumandagi tashkilot va korxonalarning belgilangan ustuvor vazifalari ijrosi yuzasidan tumanda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi hamda boshqa masalalar ko‘rib chiqildi.