So‘nggi yillarda mamlakatimizda korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshirilmoqda
🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-71-son Farmonining ijrosidan kelib chiqib, korrupsiyaga qarshi kurashish
hamda korrupsiyaviy omillarni bartaraf etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar xalq deputatlari Uchko‘prik tumani Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi tomonidan joylarga chiqib o‘rganilmoqda. O‘rganishlarda viloyat Kengashi
deputatlari M.Abduraximov va S.Akbarov, xalq deputatlari tuman Kengashining “Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha” doimiy komissiyasi raisi M.Muminov, O‘zLiDeP deputatlik guruhi rahbari N.Imomaliyeva, O‘zLiDeP tuman Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari-apparat rahbari D.Nishonova, tuman Kengashi deputati Z.Mahkamova hamda Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi deputat yordamchisi F.Turg‘unova ishtirok etmoqda. Tumandagi 2-IDUMI, 1, 6, 19, 33, 35, 5-umumta’lim maktablari faoliyati o‘rganildi.