📌Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati N.Umarovning Toshkent viloyati Nurafshon shahrining tegish tashkilot ma'sullar bilan birgalikda uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
✍🏻Unda“O‘zbekiston – 2030” strategiyasi doirasida 2025 yilning birinchi yarim yilligida amalga oshirilayotgan “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot yili”ga oid davlat dasturi va hududlarni rivojlantirish borasida belgilangan vazifalar ijrosi hamda “Mahalla yettiligi” – Kengash – Senat” uch bo‘g‘inli hamkorlik tizimi samaradorligini yanada oshirish,
🖇Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va “mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini mustahkamlash maqsadida qabul qilingan O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va Senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35-V sonli qarorining ijrosini ta’minlash hamda,
✅O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Respublikada oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlashning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida” 16.02.2024 yildagi PF-36-sonli Farmoni 1-ilovasida O‘zbekiston Respublikasining oziq-ovqat xavfsizligi va sog‘lom oziqlanishni ta’minlashning 2030 yilgacha mo‘ljallangan Strategiyasining
2.2.2-bandining 7-kichik bandida maktabgacha va maktab ta’limi hamda oliy va o‘rta maxsus ta’lim muassasalari hududida kuchli gazlangan, shirinlashtirilgan va energetik ichimliklar hamda o‘ta tuzlangan oziq-ovqat mahsulotlarini iste’mol va realizatsiya qilish bo‘yicha cheklovlarni joriy etish maqsadida, Nurafshon shahrida joylashgan ijtimoiy obektlarga tashrif buyurdi o'rganish ishlari olib borildi.
🌐Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashi axborot xizmati.