#Mahallalarda "Huquqiy targ‘ibot kuni " tadbirlari o‘tkazilib kelinmoqda.
✍🏻Nurafshon shahar MADAD NNT huquqiy maslahat byurosi bosh mutaxassisi, Xalq deputatlari Nurafshon shahri Kengashi deputatlari N.Niyozov Xurriyat MFY fuqarolar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
📎Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-sonli farmoni, korrupsiyani oldini olish va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘ybchamilliy kengashning 2025-yil 5-mart kunda o‘tkazilgan kengaytirilgan yig‘ilishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti SH.Mirziyoyev tomonidan berilgan topshiriqlarga asosan mahallada to‘y-marakalarni ortiqcha isrofgarchilikka yo‘l qo‘ymaslik, shukuronalik bilan hayot kechirish bo‘yicha targibot ishlsrini olib bordi. Shu bilan bir qatorda fuqarolarning murojaatlarini tinglandi.
📎O‘zbekistonda 2025 yil “Atrof-muhitni asrash va "Yashil iqtisodiyot yili” deb eʼlon qilinganligi va "2030 strategiyasida" ko‘rsatib o‘tilgan Ijtimoiy himoyaga muhtoj aholi qatlamiga huquqiy yordamlar ko‘rsatilishi, yosh fuqarolarning haq huquqlari himoya qilish tushunchalari berildi.
✅Bizni ijtimoiy tarmoqlarda kuzatib boring.