Xalq deputatlari Bandixon tuman Kengashi deputati Omonullayev Mirali Murodulla o'g'li tumandagi 29-sonli maktabda hududni rivojlantirishga qaratilgan dastur ijrosini samarali nazorat qilish hamda mahallalardagi muammolarni hal etish, aholining ijtimoiy xizmatlardan xabardorligini oshirish, yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash va ularning ijtimoiy faolligini yanada oshirish, yoshlarni kasb-hunar va tadbirkorlik ko‘nikmalariga o‘qitish, yoshlar o‘rtasida turli madaniy-ma’rifiy hamda sport tadbirlari va uchrashuvda xalq vakili sifatida, deputat oldida turgan dolzarb vazifalar, o‘z saylovchilari ishonchini oqlash va ularning manfaatini himoya qilish yo‘lida qilinishi lozim bo‘lgan ishlar haqida deputat tomonidan hayotiy misollar bilan ishtirokchilarga tushuntirib maktab o'quvchilari va mahalla faollari ishtirokida tadbir tashkil etdi.