Deputat mahalla yettilik vakillari faoliyatini o‘rgandi va qurilish chiqindilarini bartaraf etish bo‘yicha choralar ko‘rdi
O‘rganishlar davomida mahallada aholi muammolari, ijtimoiy-iqtisodiy holat, obodonlashtirish ishlari, jinoyatchilikning oldini olish va yoshlar bilan ishlash borasidagi chora-tadbirlar muhokama qilindi hamda sinib tushgan daraxtning shox-shabbalari ustiga atrofdagi aholi tomonidan maishiy chiqindilar tashlab ketilganligi aniqlangan. Ushbu vaziyat mahallaning tozalik va tartibini buzib, aholi orasida noqulayliklar keltirib chiqargan.
Deputat ushbu muammoni joyida hal etish maqsadida tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda chiqindilarni bartaraf etish choralarini ko‘rdi. Natijada, sinib tushgan daraxtning shox-shabbalari va qurilishdan qolgan chiqindilar belgilangan tartibda chiqarib tashlandi va mahalla obodonlashtirildi.
Mazkur tashabbus mahalla aholisi tomonidan ma'mnuniyat bilan qarshi olinib, deputatga o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.