MIROBOD TUMANIDA TOSHKENT SHAHAR XALQ QABULXONASI HAMDA DAVLAT XIZMATINI RIVOJLANTIRISH AGENTLIGI TOMONIDAN O‘TKAZILGAN SAYYOR QABULDA, DEPUTATLAR ISHTIROK ETDI
Toshkent shahar Xalq qabulxonasi va O’zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi, Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengash kotibiyati va tuman hokimligi bilan hamkorlikda, “G‘. G‘ulom” nomidagi 3-sonli madaniyat markazida sayyor qabul tashkil etildi.
Unda Toshkent shahar Xalq qabulxonasi mudiri Tohir Mullajonov, Davlat xizmatini rivojlantiriah agentligi Toshkent shahar filiali rahbari o’rinbosari B.Ibragimov, tuman xalq qabulxonasi mudiri Ibragim Akramov, hokim o‘rinbosari Feruza Madaminova, Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengash deputatlari, shuningdek, tegishli tashkilotlar mas’ullari ishtirok etishdi.
Sayyor qabulda 28 nafar fuqarolarning turli masalalarda 43ta murojaatlari tinglandi.
Shundan tibbiyot sohasiga bog‘lik 2ta, bank faoliyatiga oid 2ta, bandlik masalasiga oid 3 ta murojaatlar joyida ijobiy hal etildi,15 ta murojaatlar huquqiy maslahat berish orqali qanoatlantirildi, qolgan 21 ta murojaatlar hal qilish uchun tegishliligigacha idoralarga yo‘naltirilib, ijrosi nazoratga olindi.