Амударё туманида “Камбағалликдан фаровонлик сари” дастури ижроси ўрганилди
Президент Шавкат Мирзиёев томонидан қабул қилинган тегишли Фармон ва Қарорлар айнан шу мақсадга қаратилган бўлиб, мамлакат бўйлаб “Камбағалликдан фаровонлик сари” дастури доирасида муҳим вазифалар амалга оширилмоқда.
Жўқорғи Кенгесдаги Ўзбекистон Халқ демократик партияси фракциясининг иш режасида белгиланган “Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 23 сентябрдаги Фармони ва “Камбағалликдан фаровонлик сари” дастурини амалга ошириш бўйича биринчи навбатдаги чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарорининг Амударё туманидаги ижросини ўрганиш мақсадида ташкил этилган тадбир ҳам шулар жумласидандир.
Дастурнинг амалий ижроси ва натижаларини муҳокама қилиш мақсадида Жўқорғи Кенгесдаги Ўзбекистон Халқ демократик партияси фракцияси ҳамда Халқ депутатлари Амударё туман Кенгашидаги партия гуруҳининг қўшма йиғилиши ўтказилди.
Давоми: