Nuroniylar jamoatchilik kengashi a’zolari bilan hamkorlikda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 23.09.2024-yil 23-sentabrdagi PQ-330-sonli Qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Xalq deputatlari Urganch shahar shahar Kengashi deputati D.Atayeva Shodlik mahallasi Nuroniylar jamoatchilik kengashi a’zolari bilan hamkorlikda kam ta'minlangan oilalar a'zolari bilan uchrashishdi. Deputat, ayniqsa, xotin-qizlar faollari bilan uchrashib, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha tushunchalar berdi. Shuningdek, deputat tomonidan ehtiyojmand oilalarni
huquqiy, iqtisodiy va ijtimoiy jihatdan qo‘llab-quvvatlash masalalariga alohida eʼtibor qaratildi. “Kambag‘allikdan-farovonlik” dasturi doirasida bunday oilalarga eng zaruriy yordamlar ko‘rsatilishi, ularning ijtimoiy holatini yaxshilashga qaratilgan chora-tadbirlar ishlab chiqilishi maqsad qilib qo‘yilgan.
Shuningdek, hududdagi savdo shaxobchalarida jamoatchilik nazorati o‘tkazildi.