XALQ DEPUTATLARI BANDIXON TUMANI KENGASHI FAOLIYATI
Bugun Xalq deputatlari Bandixon tuman Kengashining MAHALLIY BYUDJET, TADBIRKORLIKNI RIVOJLANTIRISH VA IQTISODIY ISLOHOTLAR BO‘YICHA DOIMIY KOMISSIYASI yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kun tartibidagi masala 1. Bandixon tuman mahalliy budjetining 2025-yil yillik ijrosi to‘g‘risida hisoboti . 2.2025 yil 4-chorak yakunlariga ko‘ra jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlarni moliyalashtirishga yo‘naltirilgan mablag‘lar to‘g‘risidagi hisoboti. 3.Bandixon tuman mahalliy budjetining 2026 yil boshiga shakllangan erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan ajratilagan mablag‘larni tasdiqlash to‘g‘risida. 4.Bandixon tuman hokimligi huzuridagi “Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik” jamg‘armasi mablag‘larini yo‘naltirish to‘g‘risida Bandixon tumani Iqtisodiyot va moliya bo'limi boshlig'ining o'rinbosari I.Jonqobilovning hisobotlari komissiya aʼzolarlari tomonidan muhokama qilindi.
Doimiy komissiya yig‘ilishida ko‘rilgan masala yuzasidan fikr mulohazalar eshitilib, o‘z fikrlari va takliflarini bildirdilar yig‘ilish so‘ngida kun tartibidagi masalalar yuzasidan tuman Kengashining navbatdagi sessiya kun tartibiga kiritilish bo‘yicha tegishli qaror qabul qilindi.