📍Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining navbatdagi 19- sessiyasi 16-fevral kuni o‘tkaziladi
2. Sessiya kun tartibiga quyidagi masalalar kiritilsin:
2026-yilda Ishtixon tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi to‘g‘risida;
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 8-oktyabrdagi PQ-298-son va O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 5-fevraldagi PQ-49-son qarorlarining Ishtixon tumanida ijrosini ta’minlash yuzasidan manzilli dastur va kompleks chora-tadbirlarni tasdiqlash to‘g‘risida;
Ishtixon tumani mahalliy byudjetining 2026-yil 1-yanvar holatiga saqlangan erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan “Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi”ga mablag‘ ajratish to‘g‘risida;
2025-yil davomida Ishtixon tumani mahalliy byudjetining daromadlar va xarajatlar ijrosi to‘g‘risida Ishtixon tumani Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari S.Ibragimovning hisoboti haqida;
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan komissiya raisi S.Abdug‘aniyevning axboroti haqida;
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan komissiya raisi M.Raximovning axboroti haqida;
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan komissiya raisi A.Rabbimovning axboroti haqida;
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining Аgrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan komissiya raisi E.Abdusalomovning axboroti haqida;
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan komissiya raisi Z.Abdurazzaqovaning axboroti haqida.