🔹Jamoatchilik nazorati tartibida o‘rganishlar davom etmoqda.
🔹Xalq deputatlari Uzun tumani Kengashining 2026-yilga mo‘ljallangan ish-rejasida belgilangan Uzun tuman Tibbiyot birlashmasi, tumandagi oilaviy shifokorlik hamda oilaviy punktlar shuningdek, mahalla punktlarini o‘rganish maqsadida tasdiqlangan reja-grafik asosida tuman tibbiyot birlashmalarida o‘rganishlar olib borildi.
🔹Xalq deputatlari tuman Kengashi raisi, deputatlari hamda kotibiyati jamoasidan iborat ishchi- guruh tomonidan aholining sog‘lom turmush tarzini yanada yaxshilash va aholi o‘rtasida tibbiy madaniyatni rivojlantirishga qaratilgan ishlar, oilaviy shifokorlik punktlari, oilaviy punkt va mahalla punktlari, oilaviy va ko‘p tarmoqli poliklinikalarda xizmat ko‘rsatish faoliyati, ko‘p tarmoqli poliklinikadagi tibbiy xizmat ahvoli yaratilgan shart-sharoitlar hamda tibbiyot birlashmasida davolanayotgan bemorlarga berilayotgan oziq ovqat mahsulotlari ahvoli o‘rganildi.