O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Murojaatnomasi
Bugun Navoiy viloyati Qiziltepa tumani Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi tasarrufidagi 4-AFCHO'SMUO'TMda pedagog, ishchi-xodimlari, Xonrabot va Tavois mahalla vakillari va qishloq aholisi ishtirokida Milliy tiklanish demokratik partiyasi Qiziltepa tuman deputati G'oziyeva Feruza Vahobovna tomonidan targʻibot uchrashuvi tashkil etildi.
Mazkur uchrashuv 2025-yil 26-dekabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Miromonovich Mirziyoyevning Oliy Majlisga va Oʻzbekiston xalqiga yoʻllagan Murojaatnomasi mazmun-mohiyatini jamoatchilik ongiga chuqur singdirishga qaratildi. Nutqi davomida mahalla tizimini zamonaviylashtirish, yoshlar va ayollar uchun qo'shimcha imkoniyatlar yaratish, mahalliy davlat organlarinining mas'uliyatini yanada oshirish haqida alohida to'xtalib o'tdi
Tadbir jarayonida G'oziyeva Feruza Vahobovna soʻzga chiqib, Murojaatnomada belgilangan ustuvor yoʻnalishlar, jumladan, ta’lim tizimini izchil rivojlantirish, zamonaviy yondashuv va ilgʻor tajribalarni joriy etish borasida davlat rahbari tomonidan ilgari surilgan muhim tashabbuslar hamda ularning ta’lim sohasi taraqqiyotiga koʻrsatayotgan ijobiy ta’siri yuzasidan atroflicha fikr-mulohazalar bildirdi.