#deputat_faoliyatining_eng_muhim_yoʻnalishlari
️Jinoyatchilikni oldini olish borasida amalga oshirilayotgan ishlar holati o‘rganildi
Xalq deputatlari G‘ijduvon tumani Kengashi deputati I.Fayziyev tumandagi “Zarangari” mahalla fuqarolar yig‘inida jinoyatchilikni oldini olish borasida amalga oshirilayotgan ishlar holati bilan tanishdi.
📌Bunda mahalla hududida jinoyat va huquqbuzarliklar sodir etilishining sabablari muhokama qilindi.
🔰 Mahallaning kriminogen vaziyatiga taʼsir qilayotgan omillar shuningdek, kompleks yondashuv asosida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan profilaktik tadbirlar samaradorligini oshirish, salmog‘i yuqori bo‘lgan jinoyatlarni oldini olishning o‘ziga xos xususiyatlarini inobatga olgan holda maxsus kontingent bilan ishlash borasida so‘z yuritildi.
️Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi PQ-1-sonli qarori hamda “Xavfsiz mahalla” tamoyili asosida respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish mexanizmlarini belgilash to‘g‘risida”gi 10-son qo‘shma qarordan kelib chiqib vazifalar belgilab olindi.