Deputat saylovchilari bilan uchrashuvi:
Xalq deputatlari tumani Kengashi deputati S.Xodjakeldiyev tumandagi "Fayzavo" mahallasi fuqarolari hamda mahalla faollari, yettilik bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 23-iyundadagi “O‘zbekiston Respublikasida mahalliy davlat hokimiyati vakillik organlari faoliyatini 2030-yilga qadar rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi PF-98-sonli Farmoni hamda O'zbekiston Respublikasi Qonunlarining mazmun-mohiyati haqida mahallla aholisiga tushuntirish berildi.
Yig‘ilishda Prezident Murojaatnomasida belgilangan vazifalarni amalga oshirishdagi o‘rni, mas’uliyati va faol ishtiroki atroflicha muhokama qilindi.
Shuningdek, yig‘ilish ishtirokchilari tomonidan mahalladagi muammolar yuzasidan murojaat qilindi va deputat tomonidan murojaatlar qayd etilib, deputat joyida tegishli mas'ullar bilan bog'lanib, muammolar yechimi yuzasidan aniq chora-tadbirlar belgilab olindi.