Mahallada ishbilarmon ayollar safi kengaymoqda
Tuman va viloyat deputatlari navbatdagi uchrashuvini O‘ray-Elipok mahallasida o‘tkazdi
ЎЗЛИДЕП депутати тумандаги сайловчилар билан суҳбатлашди, муаммоларни жойларга чиқиб ўрганди
Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyat mudiri B.Xamrayev, 18-Talliota saylov okrugidan saylangan deputat F.Sidiqov hamda Talliota mahalla yettiligi ishtirokida mahalla fuqarolari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
“Oʻzbekiston — 2030” strategiyasida belgilangan fuqarolari ishtirokida maʻnaviy-maʻrifiy tadbir boʻlib oʻtdi.
Uzun tumanining “Obod yurt” mahallasida joylashgan 1-sonli kasb-hunar politexnikumida deputat ishtirokidagi manaviy-ma’rifiy targʻibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Go‘zal Samiyeva, tuman Kengashi kotibiyati jamoasi hamda Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi Uzun tumani bo‘limi tomonidan Prezident Murojaatnomasi hamda “Oʻzbekiston — 2030” strategiyasida belgilangan fuqarolari ishtirokida maʻnaviy-maʻrifiy tadbir boʻlib oʻtdi.
Shuningdek, O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati G.Samiyeva oʻz maʼruzasi bilan qatnashib, Yangi Oʻzbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlarning samarasi, olib borilayotgan bunyodkorlik ishlari va ularning jamiyat hayotidagi oʻrnini aholi va ayniqsa yoshlar oʻrtasida keng targʻib etilishining ahamiyati, yaʼni milliy oʻzlikni asrash hamda ijtimoiy barqarorlikni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.