⏺Xalq deputatlari Qiziriq tumani Kengashi deputati U.Yangiboyev tumandagi “Xomkon” mahallasi hududida joylashgan 15-sonli maktabgacha ta’lim tashkilotida bo‘lib, muassasada yaratilgan mavjud sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
💬Tashrif davomida tarbiyalanuvchilar uchun yaratilgan muhit, o‘quv xonalari, ovqatlanish sharoitlari, xavfsizlik va sanitariya-gigiyena talablari holati ko‘zdan kechirildi. Shuningdek, bog‘cha xodimlari bilan suhbat o‘tkazilib, muassasa faoliyatida uchrayotgan muammolar, ehtiyojlar hamda takliflar tinglandi.
🖌O‘rganish jarayonida aniqlangan ayrim masalalar bo‘yicha joyida tushuntirishlar berildi, muammolarni bartaraf etish yuzasidan tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda choralar ko‘rish belgilandi.
🗣Mazkur tashrif maktabgacha ta’lim muassasalarida sharoitlarni yanada yaxshilash, bolalar uchun qulay va xavfsiz muhit yaratish hamda muassasalar faoliyati ustidan jamoatchilik nazoratini kuchaytirishga xizmat qiladi.