"Ong-u tafakkuri va qalbi bolalikdan "halollik vaksinasi" bilan emlangan va tarbiyalangan yangi avlodni kamol toptirish ustuvor vazifamizdir, deb ta’kidlagan edi prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev Qatar Amiri tashabbusi bilan tashkil etilgan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha Toshkent shahrida o‘tkazilgan taqdirlash marosimidagi nutqida.
Haqiqatan ham halollik vaksinasi bilan o‘sib kelayotgan yosh avlodni ongi shakllanib, hayotga kira boshlaganidan boshlab o‘rgatilsagina jamiyatimizda halol yoshlar yetishib chiqadi.
Bugun 16-fevral kuni Xalq deputatlari Xo‘jayli tumani Kengashi deputati O.Abdireymov 22-sonli umumta’lim maktabida "Halollik vaksinasi" mavzusida "Kelajak soati" darsi o‘tkazildi. Dars davomida deputat tomonidan o‘quvchilarga halollikning inson hayotida va jamiyatda tutgan o‘rni haqida atroflicha ma’lumotlar berildi.