🔹 Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputati Bumayram Sobirova o‘z saylov okrugidagi 55-umumta’lim maktabida “Ilm va ayol — barqaror jamiyat sari” shiori ostida tashkil etilgan tadbirda ishtirok etdi. Tadbirda ilm-fan sohasida yutuqlarga erishgan tumanimiz faollari va mutabar ayollar ishtirok etib, yoshlarga bilim, intilish va qat’iyatning ahamiyati haqida mazmunli fikrlar bildirildi.
🔹 Ayniqsa, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi kubogi uchun o‘tkazilgan qizlar o‘rtasidagi futbol musobaqasida g‘alaba qozongan 55-maktab qizlar jamoasining yutug‘i tadbirga o‘zgacha ruh bag‘ishladi. G‘olib jamoa deputat tomonidan samimiy qutlanib, estalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
🔹 Ilmga intilish, jamiyatda faollik va sportdagi muvaffaqiyatlar — yoshlar kamoloti va barqaror taraqqiyotning eng ishonchli poydevoridir!
Telegram (https://t.me/Fargona_tuman_Kengashi) | Facebook (https://www.facebook.com/groups/327912172046466/?ref=share&mibextid=NSMWBT) | YouTube (https://youtube.com/channel/UCAZQyUKYixKtCVCE6-5EUug?si=498BmyMMxmtaxuat)