Mahalliy kengash deputati mahallada: hudud obodligi va tozaligi – aholi salomatligining muhim omili
🔹Uchko‘prik tumanining “Yangiobod” mahalla fuqarolar yig‘iniga qarashli “Gumbaz” qishlog‘ida yashovchi fuqarolar ichimlik suvi bilan bog‘liq muammodan shikoyat qilishdi. Deputat o‘rganuvi jarayonida mahallaga suv yetkazib beruvchi quvur yorilgani ma’lum bo‘ldi.
🔹Chiqindilarni to‘plash va tashish xizmatlari sifatini oshirish bo‘yicha tizimli ishlar olib borilmoqda. Ammo ayrim holatlardan
ko‘rinadiki, mahalla aholisining murojaatlariga mas’ullar bee’tiborligi oqibatida chiqindilarni samarali boshqarishda jiddiy muammolar yuzaga kelmoqda.
🔹Yuqorida keltirilgan har ikki holatdagi o‘z yechimini kutayotgan muammo: mahallada ichimlik suvi quviri nosoz holatga kelib
qolgani va chiqindilar masalasida aholi murojaatlari deputat tomonidan o‘rganilib, sohaga tegishli mutasaddilar jalb qilinishi natijasida muammolar bartaraf etildi.