⚡️Yettinchi chaqriq Xalq deputatlari tuman Kengashining 6-sessiyasi chaqirilmoqda
Xalq deputatlari tuman Kengashining yettinchi chaqiriq oltinchi sessiyasi 2025-yil 17-yanvar kuni soat 15:00ga tuman hokimligining majlislar zaliga chaqirildi.
Kun tartibida quydagi masalalar ko‘rib chiqiladi
1) O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 29-noyabrdagi KQ-5-V-sonli qarorini ijrosi to‘g‘risida.
2) Xalq deputatlari Bulung‘ur tuman Kengashi va doimiy komissiyalarning 2025-yilga mo‘ljallangan ish rejasini tasdiqlash to‘g‘risida.
3) Tumanda 2024-yil davomida norma ijodkorligi hamda huquqni qo‘llash amaliyoti bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida tuman Adliya bo‘limi boshlig‘i E.Davronovning axboroti.
4) 2024-yil 4-chorak davomida hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar faoliyati, aholi muammolarini aniqlash va hal etish, eng ko‘p kelib tushayotgan va takroriy murojaatlar, hududdagi aholi kayfiyati
to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Bulung‘ur tumanidagi xalq qabulxonasi mudiri Sh.Narmatovning axboroti.
5) Tuman soliq inspeksiyasi boshlig‘i B.Isokovning mahalliy byudjet prognoz ko‘rsatkichlari bajarilishini ta’minlash, hududning iqtisodiy o‘sish nuqtalarini inobatga olgan holda qo‘shimcha manbalarni aniqlash, soliq qarzlarini
qisqartirish, ortiqcha to‘lovlarga yo‘l qo‘ymaslik bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlari hamda 2025-yildagi ustuvor vazifalar to‘g‘risidagi hisoboti.
6) Xalq deputatlari Bulung‘ur tumani Kengashi huzurida Kambag‘allikni qisqartirish bilan bog‘liq masalalar bo‘yicha komissiyasining komissiya tarkibini va Nizomini tasdiqlash to‘g‘risida