Xalq deputatlari Jarqo'rg'on tuman Kengashiga 4-"Paxtaobod" saylov okrugidan saylangan deputat Z.Ahmedova boshchiligida tumandagi "Uzumzor" mahallasidagi yettilik va nuroniylar bilan hamkorlikda mahalladagi ijtimoiy himoyaga muhtoj va og'ir bemor fuqorolar bilan uchrashuv olib bordi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 1-iyundagi “Aholiga sifatli ijtimoiy xizmat va yordam ko‘rsatish hamda uning samarali nazorat tizimini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-82-sonli (https://lex.uz/docs/-6480342) Farmoniga asosan Jarqo‘rg‘on tumani "Uzumzor" mahallasida istiqomad qiluvchi U.Abdunazarov, X. Abdumuminov , X.Isaxonova va B.Abdumuminovlar bilan uchrashib, yangi tahrirdagi Konstitutsiyada e’lon qilingan “ijtimoiy davlat” tamoyillarini inobatga olgan holda, fuqarolarning ijtimoiy himoyaga oid huquqlarini va manfaatlarini so‘zsiz ta’minlash, aholiga ijtimoiy xizmatlarni ko‘rsatish sifatini tubdan oshirish belgilab qo'yilganini ta'kidlab o'tdi.
Uchrashuv davomida fuqorolarning fikr-mulohazalarini va murojaatlarini tinglab, ularga ko'rsatilyotgan ijtimoiy himoya va yordamlar bilan tanishildi. Shuningdek, murojaatlar yuzasidan huquqiy tushuntirishlar berilib, kerakli mas'ullarga deputatlik so'rovi yuborilishi belgilandi.