O‘zLiDeP Qiziltepa tumani bo‘limi tashkilotchiligida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik sohasida davlat siyosatini takomillashtirish va samaradorlikni oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qarorining tumanda ijrosi yuzasidan O‘zLiDeP deputatlik guruhining eshituvi bo‘lib o‘tdi
O‘zLiDeP Qiziltepa tumani bo‘limi tashkilotchiligida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik sohasida davlat siyosatini takomillashtirish va samaradorlikni oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qarorining tumanda ijrosi yuzasidan O‘zLiDeP deputatlik guruhining eshituvi bo‘lib o‘tdi.
Eshituv yig‘ilishida viloyat va tuman Kengashi deputatlari, tegishli tashkilotlardan mas’ullar taklif etildi.
Masala yuzasidan tuman kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi mas’ullarining axboroti eshitildi.
Eshituv davomida tuman Kengashi deputatlari tomonidan o‘rganilgan mahallalardagi tanqidiy ma’lumotlar o‘rtaga tashlanib, ishtirokchilar tomonidan muhokama etildi.