Гулистон шаҳар Кенгаши депутати Бекташева Мавжуда,  "Маданият" маҳалласи фахрийлари Бойтўраев Султон ва Дадабоева Ойнисалар билан депутатнинг  “Режа, харакат ва натижа” лойихаси доирасида Гулистон шаҳрида аҳолига намунали тиббий хизмат кўрсатиш, давлат тиббий суғурта тизими, аҳолига кўрсатилаётган  тиббий хизмат сифати, дори-дармон таъминоти,ҳамда бу борадаги амалга оширилаётган ишлар ўрганиш мақсадида, Гулистон шаҳар 2 - сонли оилавий поликлиниканинг бош шифокори Ибрагимова Барно билан сухбатда бўлишди.
Тиббиёт муассасасида аҳолининг сифатли тиббий хизматдан фойдаланиши учун яратилган шарт-шароитлар билан қизиқди, дори-дармон олиниши, кафолатланган бепул дори воситаларини етказилиши ва тиббий хизмат сифати борасидаги фикрларини билиш мақсадида, шифокорлар ва у ерда даволанаётган беморлар билан сухбатлашилди.