“#Mahalla xotin-qizlar faoli tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar samaradorligi to'g'risida
✍🏻Bugun shahrimizda “Ayollar daftari”ning 7-bosqichi rasman boshlandi.
Ushbu muhim jarayonga Respublika kasaba uyushmalari federatsiyasidan biriktirilgan vakil va deputati U. Rashidov, shahar kotibiyat mudiri K.Umarboyev, shahar hokimi o‘rinbosari N.Djumanova, Mahallalar uyushmasi shahar bo'limi boshlig‘i Z.Maxsudova, shuningdek, shahar bandlikka ko'maklashish markazi va "Inson" ijtimoiy himoya bo‘limi hamda MK bank vakillari hamkorlikda kirishdilar.
✅Mazkur bosqich doirasida aniq “yo‘l xaritasi” ishlab chiqilib, rejali va manzilli ishlar boshlab yuborildi. Asosiy maqsad — ehtiyojmand xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning bandligini ta’minlash, tadbirkorlik tashabbuslarini rag‘batlantirish hamda ijtimoiy muammolariga amaliy yechim topishdan iborat.
“Ayollar daftari” — bu nafaqat ro‘yxat, balki ayollarning ertangi kuniga ishonch, ularning jamiyatdagi o‘rnini mustahkamlashga qaratilgan tizimli harakatdir. Yangi bosqich esa yanada samarali, ochiq va natijador ishlar bilan davom etadi.