PQ–35-sonli qarori doirasida tushuntirish va targ‘ibot ishlari amalga oshirilmoqda 2026–202-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib etish maqsadida Gʻallaorol tumanida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati S.Kankelov Xonimqo‘rg‘on mahallasida saylovchilar bilan uchrashdi. Qaror asosida tumanda Xitoylik investorlar tomonidan 10 mln dollarlik volfram rudasini qayta ishlash loyihasi amalga oshirilishi, yo‘l bo‘yida O‘rmon xo‘jaligiga tegishli foydalanilmayotgan 7,8 gektar yer maydonlarining toifasini o‘zgartirib, savdoga chiqarish orqali mehmonxona, umumiy ovqatlanish, savdo do‘konlari, avtotexnik xizmat va boshqa xizmat ko‘rsatish obyektlarini tashkil etishlishi, “Xonimqo‘rg‘on” MFY hududidagi 50 gektar yer maydonlarida zamonaviy tokzorlar tashkil etish, “Mulkush” MFY hududidagi  20 gektar yer maydonida “Jomboy – Agro Star” MCHJ tomonidan zamonaviy pista bog‘i tashkil etish, loyihalari tumanning ishsiz qatlami va aholining turmush tarzini yaxshilanishga qaratilgan eng muhim qadam bo‘lishini ta’kidladi.
2026–202-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib etish maqsadida Gʻallaorol tumanida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati S.Kankelov Xonimqo‘rg‘on mahallasida saylovchilar bilan uchrashdi. Qaror asosida tumanda Xitoylik investorlar tomonidan 10 mln dollarlik volfram rudasini qayta ishlash loyihasi amalga oshirilishi, yo‘l bo‘yida O‘rmon xo‘jaligiga tegishli foydalanilmayotgan 7,8 gektar yer maydonlarining toifasini o‘zgartirib, savdoga chiqarish orqali mehmonxona, umumiy ovqatlanish, savdo do‘konlari, avtotexnik xizmat va boshqa xizmat ko‘rsatish obyektlarini tashkil etishlishi, “Xonimqo‘rg‘on” MFY hududidagi 50 gektar yer maydonlarida zamonaviy tokzorlar tashkil etish, “Mulkush” MFY hududidagi  20 gektar yer maydonida “Jomboy – Agro Star” MCHJ tomonidan zamonaviy pista bog‘i tashkil etish, loyihalari tumanning ishsiz qatlami va aholining turmush tarzini yaxshilanishga qaratilgan eng muhim qadam bo‘lishini ta’kidladi.