Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashi deputatlari Z.Ahmedova va B.Yuldoshevlar tumandagi "Yangiusul" mahallasida Muhtaram Prezidentimiz Sh.M.Mirziyoyev tomonidan 2025-yil 15-may kunidagi “Ta’lim tizimidagi islohotlar samaradorligini yanada oshirish masalalari” bo‘yicha videoselektorda, mahalliy Kengash deputatlariga bergan vazifalarni saylovchilarga yetkazdi.
Uchrashuvda bog‘cha tarbiyachilarining malakasi, mahorati va psixologik tayyorgarligini oshirish uchun kasbiy sertifikatlash tizimi joriy etilishini , ta'lim sohasidagi har bir yo‘nalish atroflicha tahlil qilinishi, kelgusidagi ustuvor vazifalar bilan tanishishi belgilandi. Maktab ta’limini yangi bosqichga ko‘taradigan tashabbuslar ilgari surildi.
Prezidentimiz videoselektor yig‘ilishi davomida "Ta’lim dasturlari eng ilg‘or mamlakatlar tajribasiga moslashtirilmoqda, darsliklar yangilanayotganini, maktablarga zamonaviy jihozlar olib berilayotganini hamda endi muallimlar yangi metodikalarni o‘zlashtirib, bolalarga yaxshi bilim berishi kerakligini. Buning uchun pedagogika yo‘nalishidagi oliy ta’lim sifatini oshirish zarurligini" ustuvor vazifalar etib belgilanganligini, deputat saylovchilarga yetkazdi.