Ta’lim sifatiga e’tibor — kelajakka sarmoya
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi 5-Samarqand saylov okrugi deputati Kasimova Saodat Shirinboyevna 2025-yil 15-may kuni davlat rahbari Sh.M.Mirziyoyev boshchiligida o‘tkazilgan “Maktab ta’limi tizimidagi islohotlar samaradorligini yanada oshirish hamda kelgusidagi ustuvor vazifalar to‘g‘risida”gi yig‘ilishi yuzasidan Payariq tumani 26-umumta’lim maktabining yuqori sinf o‘quvchilari bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida yoshlarning bugungi kundagi rejalari, kelajakdagi orzulari to‘g‘risida fikr-mulohazalari eshitildi. Shuningdek, ta’til davrini qanday o‘tkazishi to‘g‘risidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Shuningdek, S.Kasimova maktabning shart-sharoitlari bilan tanishib chiqdi. Maktabning moddiy-texnika bazasi, obodonlashtirilishi, so‘ngi qo‘ng‘iroqqa tayyorgaligi to‘g‘risida hamda maktabni yangi o‘quv yiliga tayyorlash bo‘yicha maktab
direktori A.Qo‘ldoshevning rejalari bilan tanishdi. Muammo va takliflari ko‘rib chiqildi.