19-dekabr kuni O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Zafarobod tuman Kengashi Deputatlik
gurixi azolari ishtirokida "AYOLLARGA KO‘MAK' loyixasi asosida tadbir tashkil etildi
Tumandagi Madaniyat bo‘limi xodimlari ishtirokida “Ayollarga ko‘mak” loyihasi doirasida tadbir tashkil etildi Tadbirda tuman Kengashi deputati O‘z XDP deputatlik guruhi azosi B.Hamraqulov ishtirok etib loyihaning asl maqsadi og‘ir ijtimoiy vaziyatga tushib qolgan xotin-qizlarga mahalliy Kengash deputatlarini biriktirgan holda ular muammosini bosqichma-bosqich hal etish, ijtimoiy-huquqiy va psixologik yordam ko‘rsatish, ijtimoiy himoyaga muhtoj boqimandalik kayfiyatida yurgan xotin-qizlar muammolarini bartaraf etish hamda ko‘mak berilib ularni kambag‘allikdan va boqimandalik kayfiyatidan chiqarish asosiy maqsad qilib olinganligi to‘g‘risida ma’ruza qildi. Tadbir davomida Prezident Shavkat Mirziyoev raisligida joriy yil 13 dekabr kuni ijtimoiy himoya sohasidagi ishlar natijadorligi va 2025 yil uchun ustuvor vazifalar muhokamasi yuzasidan videoselektor yig‘ilishidagi belgilab berilgan vazifalar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi. Og‘ir ijtimoiy vaziyatga tushib qolgan ayollarni, kam ta’minlangan oila azolarini,nogironligi bo‘lgan aholi qatlamlarining paydo bo‘layotgan muammolarning yechimini topishda
mutasaddilar va deputatlar hamkorligida yordam ko‘rsatilish nazarda tutilayotganligini ma’lum qildi.