Joriy yilning 13-dekabr kuni Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashining ettinchi chaqiriq uchinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashining VII-chaqiriq 3-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiya kun tartibida quyidagi masalalar ko‘rib chiqildi.
1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Zafarobod tumanidagi Xalq qabulxonasi tomonidan 2024-yil 3-choragi davomida murojaatlar bilan ishlash holati hamda sektorlar va hududdagi tashkilotlar rahbarlarining faoliyati yuzasidan axboroti to‘g‘risida.
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 2-apreldagi “Aholi muammolari bilan ishlashda mahalla institutining mavqeini tubdan oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-5700-sonli farmoni ijrosi yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Zafarobod tumanidagi Xalq qabulxonasining axboroti to‘g‘risida.
3. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Zafarobod tumanidagi Xalq qabulxonasi tomonidan tuman mahallalarida tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha kelib tushayotgan murojaatlarni tahlil qilgan holda hokim yordamchilari faoliyatining natijadorligini o‘rganish yuzasidan  axboroti to‘g‘risida;
4. Tuman mahalliy byudjetining 2024 yil 3-chorak yakuni bilan daromadlar rejasining oshirib bajarilgan mablag‘lari hisobidan mablag‘ yo‘naltirish to‘g‘risida