Deputat tomonidan ijtimoiy obyektlarda o‘rganish ishlari olib borildi
Ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi targ‘iboti Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati A.Mamatov o‘z saylov okrugida aholi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Unda 2026–2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori haqida keng tushuncha berildi. Shuningdek tumanda tanlangan 9 ta mahallalardagi aholi tomorqasida “Bir mahalla – bir mahsulot” tamoyili asosida yuqori daromad keltiruvchi ekinlar ekishni tashkil etish orqali 1 ming nafar aholi daromadlarini oshirish, “Barkamol kelajak sari” dasturi doirasida 1 089 nafar yoshlar bandligini ta’minlash, “Mehnatsevar ayol” loyihasi doirasida 363 nafar xotin-qizlar bandligini ta’minlash loyihalari haqida kengroq tushuncha berildi.
Ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi targ‘iboti
Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati A.Mamatov o‘z saylov okrugida aholi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Unda 2026–2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori haqida keng tushuncha berildi. Shuningdek tumanda tanlangan 9 ta mahallalardagi aholi tomorqasida “Bir mahalla – bir mahsulot” tamoyili asosida yuqori daromad keltiruvchi ekinlar ekishni tashkil etish orqali 1 ming nafar aholi daromadlarini oshirish, “Barkamol kelajak sari” dasturi doirasida 1 089 nafar yoshlar bandligini ta’minlash, “Mehnatsevar ayol” loyihasi doirasida 363 nafar xotin-qizlar bandligini ta’minlash loyihalari haqida kengroq tushuncha berildi.