O‘zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasidan saylangan Jondor tuman Kengashi deputati Ismoil Xolovning aholi vakillari bilan sayyor qabuli tashkil etildi.
“Tinchlik” MFY binosida o‘tkazilgan qabulda 8 nafar fuqarolardan Nurafshon ko‘chasi aholisining vakili tomonidan ko‘chada 150 metr masofadagi ichki yo‘lni shag‘allashtirish va asfaltlashtirish, Navoiy hamda Ayniy ko‘chalari aholisi vakillari tomonidan xonadonlarga o‘rnatilgan gaz hisoblagichlardan uzoq muddatga foydalanish uchun himoya qutilarini o‘rnatib berilishi, Nurafshon ko‘chasi ko‘p qavatli 10-uyda yashovchi fuqarolar tomonidan uyning tom qismini ta’mirlanishi, hojatxona binosi ta’mirlash, subsidiya asosida uy ajratish, ichimlik suvi tarmog‘iga ulanishga amaliy yordam, Yoshlik ko‘cha chiroqlarini simyog‘ochlarga o‘rnatilishiga amaliy yordam berish to‘g‘risida murojaat qildilar.
Yuqoridagilar bo‘yicha tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari yuborildi.