🔰Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashi deputati V.Isakov, viloyat Kengashi deputati X.Babayevalar, Jizzax shahridagi "Xayrobod" va “Tinchlik” MFYlari "mahalla yettiligi" aʼzolari bilan ushbu hududlarda yashovchi aholi bilan uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuv davomida mahallalardagi bugungi holat va aholining qiynab kelayotgan masalalar muhokama qilindi. Jumladan:
❇️ Kambag‘al oilalarni qo‘llab-quvvatlash va ularni kambag‘allikdan chiqarish;
❇️ Jinoyatchilikni, oilaviy ajrimlarning oldini olish va nizolarni bartaraf etish;
❇️Mahallani infratuzilmasini yaxshilash, obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini amalga oshirish bo‘yicha masalalar.
Shuningdek, uchrashuv davomida fuqarolar o‘z taklif va muammolarini bildirdilar. Deputatlar tomonidan muammolarni hal etilishi bo‘yicha deputatlik nazorati o‘rnatilib tegishli choralar ko‘rilishi haqida maʼlumot berib, ularni bartaraf etishda mahalla faollari va jamoatchilik bilan hamkorlikda ishlash muhimligi taʼkidlab o‘tildi.