Deputatlarning saylovchilar oldida mas’uliyayati oshmoqda
Xalq deputatlari Qashqadaryo viloyat Kengashi deputati Abdurayim Erkayev va Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi deputati Shuxrat Nuftillayevlar Koson tumanidagi 4-sonli umumta’lim maktabi binosida saylovchilar oldida axborot berdi.
Tadbirda tumanning “Arabxona” va “Yuqori Arabxona” MFY aholisi faol ishtirok etdi. Deputatlar tomonidan aholi o‘rtasidagi, ayniqsa yoshlar, ayollar, yolg‘iz-boquvchisini yo‘qotgan shaxslar hamda tadbirkorlik subektlarining mavjud muammolar o‘rganildi va ularga Davlat rahbari va Hukumat tomonidan qabul qilinayotgan qaror va farmonlar mazmun-mohiyati, mahalla instetutining bosqichma-bosqich rivojalanish jarayonlari to‘g‘risida tushunchalar berildi.
Shuningdek, hududda voyaga yetmaganlar bilan ishlash ahvoli, o‘rta ta’lim maktablaridagi ta’lim sifati va ota-onalarning farzandlarini ta’lim olishida masuliyatini oshirish masalalari dolzabligi va bu masalalrni doimiy nazoratini olib borish bugungi kunning talabi ekanligi ta’kidlandi. Deputatlar tomonidan yig‘ilganlarni qiziqtirgan savollariga tegishlicha javoblar berildi.