Hududda muammo va kamchiliklarni o‘rganish va bartaraf etishda deputat ishtiroki
Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi deputati Lobar Abidova ishtirokida tumanning “Pudina” MFY aholisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi, deputat saylovchilar bilan uchrashuvda aholi o‘rtasidagi mavjud muamolarini o‘rgandi.
Yig‘ilishda, O‘zbekiston Respublikasi Moliya Vazirligining “Ochiq budjet” axborot portali orqali “Tashabbusli budjet” jarayonida fuqarolar tomonidan o‘z hududidagi mavjud muammolarni bartaraf yetish bo‘yicha takliflari, “Navruz” bayrami munosabati bilan mahalla hududini obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish borasida hashar tashkil etish, maktablar davomati masalalari va Oliy ta’lim
muassasini tamomlagan yoshlarni ish bilan ta’minlash, hamda “Ro‘zai ramazon” oyida kam ta’minlangan, ijtimoiy muhofazaga muhtoj, ehtiyojmand oilalarga va imkoniyati cheklangan shaxslarga ko‘maklashish, homiylik yordami ko‘rsatish masalalari atroflicha muhokama qilinib, maslahatlashildi. Yig‘ilish yakuni bo‘yicha tegishli qarar qabul qilindi.