O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati kengashining mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning "Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2024-yil 4-apreldagi qaroriga asosan, Denov tumanidagi barcha mahallalarda uchrashuv va deputat qabuli bo‘lib o‘tmoqda.
Bugun tumandagi “QORAKO‘Z” mahallasida tuman xalq deputatlari Denov tuman Kengashi deputati Xidirova Ug‘iloy, mahalla raisi Ziyovidinov Abdumutalim G‘ulomovichlar hamda mahalladagi nuroniylar ishtirokida
Uchrashuvda avvalo 2025-yil "Atrof muhitni muhofaza qilish va yashil iqtisodiyot"yili davlat dasturi ijrosi bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar bo‘yicha muhokama qilib, deputat o‘zi saylangan hududidan deputat qabuli o‘tkazildi qabulda fuqaro Qambarov Xursandbobo o‘zini sog‘lig‘i bo‘yicha murojaat qilib murojaati shu joyni o‘zida hududdagi oilaviy poliklinikasiga borib yechimi bo‘yicha mas’ullarga topshiriqlar berildi.