Malumki,halqimiz farovonligi, yurtimiz obodligi yo‘lidagi islohotlarni amalga oshirishga qaratilgan, yurtboshimiz tomonidan qabul qilingan muhim qarorlarning joylardagi ijrosini taʼmilashda faol ishtirok etish deputatlarimizning amaliy faoliyatiga aylanib bormoqda. 2024 yil 24-iyundagi “Mahallalarni obodonlashtirish, ko‘kalamzorlashtirish va qiyofasini tubdan yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-234 sonli qarorining ijrosi holati Qaliya va Bunyodkor mahallalari chegaralarida o‘rganib chiqildi. Jarayonda, qaror talablari asosida deputat B.Toshpulatovning tashabbusi bilan qisqa muddatda naʼmunaviy loyiha shaklida “Chiqindi yig‘ish shohobchasi” qurilib, foydalanishga shay holga keltirilganligi, ”Mahalla servis kompaniyasi” binosining qurilish ishlari jadal suratlarda olib borilayotganligi maʼlum bo‘ldi. Shuningdek, deputatlar B.Toshpo‘latov va O.Bakirovlar hududga chegaradosh bo‘lgan Bunyodkor MFY da mahalla raisi va faollari bilan uchrashgan holda ularni tashvishga solayotgan muammolar joyida o‘rganilib, majud muammolar o‘rnatilgan tartibda hal etish choralari belgilandi. Eʼtiborli jihati, ayrim muammolar deputatlarimiz ko‘magida joyida yechimini topdi.