DEPUTAT NAZORATI :
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “Yo‘l xaritalari”da Jarqo‘rg‘on tumani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazoratni amalga oshirish bo‘yicha xalq deputatlari Surxondaryo viloyati Kengashi raisi U.Qosimov tomonidan tasdiqlangan “Yo‘l xaritalari” ijrosini bajarilishi yuzasidan, xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tuman Kengashiga 12-“Mexnat-rohat” saylov okrugidan saylangan deputat A.Samanov tomonidan tumandagi “Do‘stlik” MFYda joylashgan 7-sonli umumiy orta ta’lim maktabiga qo‘shimcha 180 o‘rinli bino qurib rekonstruksiya qilish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishilib, nazorat-tahlil ishlari olib borildi.