Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши депутатлик гурухи рахбари М.Тўйчиева томонидан Халқ демократик партиясининг фуқаролар хуқуқлари ва қонуний манфаатларига даҳлдор ва бошқа далзарб масалалар юзасидан худудлар кесимида жамоатчилик назоратини амалга оширилди.
Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши депутатлик гурухи рахбари М.Тўйчиева томонидан Халқ демократик партиясининг фуқаролар хуқуқлари ва қонуний манфаатларига даҳлдор ва бошқа далзарб масалалар юзасидан худудлар кесимида жамоатчилик назоратини амалга ошириш мақсадида "Дўстлик" МФЙда уй-жой мулкдорлари ширкати маъсул ходими ҳамкорлигида кўп квартирали уй-жойларни бошқариш тизимини янада такомиллаштириш ҳолати кўп квартирали уйларда "Бўстон шинам уйлари" МЧЖ бошқарувчи ташкилотининг кўп қаватли уйларда олиб бораётган фаолияти ўрганилди. Мутасадди ташкилотларга тегишли кўрсатмалар берилди.