O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni mazmun mohiyati targ'ib etish
Baxmal tumani maktabgacha va maktab ta'limi bo'limiga qarashli 57-maktabida 2024-yil 16-fevral kuni navbatdagi ota-onalar yi'g'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilishda Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Sh.Shonozova, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha direktor o'rinbosari Sh.Yaxshiboyev, Istiqlol MFY raisi A.Toshtemirov, profilaktika inspektori K.Qurbonov, inspektor psixolog A.Quvondiqov, mahalla xotin-qizlar masalalari bo'yicha mutaxassisi M.Qarshiboyeva hamda ota-onalar ishtirok etdi.Yig"ilishda Prezidentimiz tomonidan 2024-yil 5-fevral kuni "Ma'naviyat va ma'rifat" markazining navbatdagi videoselektor yig'ilishida ko'rilgan masalalar hamda Xalq deputatlari Baxmal tumani Kengashi deputatlari tomonidan hududldrda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 02-fevraldagi "Mahalliy davlat hokimiyati organlari faoliyatining samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida" gi PF-28-sonli Farmonining mazmun mohiyati targ'ib etildi.