Umumta’lim maktablarida Ishtixon tumani deputatlari tomonidan davomat masalasida ota-onalar uchrashuvi o‘tkazildi.
Ishtixon tumani maktabgacha va maktab ta’limiga qarashli 55-umumiy o‘rta ta’lim maktabida o‘quvchilarning ota-onalari bilan davra suhbati tashkil etildi. Ota-onalar bilan suhbatda Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati A.Rabbimov, mahalla faollari va maktab ma’muriyati ham ishtirok etdi. Davra suhbatida o‘quvchilarning o‘quvlardagi ishtiroki, odob-axloq qoidalari, kiyinish va mobil telefondan foydalanish madaniyati hamda muassasadagi ijtimoiy muhitni sog‘lomlashtirish borasida ota-onalar va o‘qituvchilarning roli haqida so‘z yuritildi.
Davra suhbati davomida ta’lim dargohida ta’lim oluvchi o‘quvchilar o‘rtasida surunkali hamda sababsiz dars qoldiruvchi o‘quvchilarning ota-onalari bilan alohida suhbat jarayonida maktab o‘quvchilari “Yangi O‘zbekistonning Uchinchi Renessans poydevorini mustahkamlash hamda uning tadrijiy rivojlanishga vatanparvar shaxs sifatida hissa qo‘shish barcha vatandoshlarimizning ezgu orzu umidlaridan biriga aylanmog‘i kerak”ligi ta’kidlab o‘tildi.