XALQ DEPUTATLARI BANDIXON TUMANI KENGASHI FAOLIYATI
Davlatimiz rahbarining topshirig'iga asosan, Surxondaryo viloyatidagi eng og'ir ahvoldagi 77 ta mahallaning infratuzilmasini yaxshilash, ishsizlik
kambag'allikni qisqartirish, "Obod xonadon - obod ko'cha - obod mahalla"mezonlarini joriy etish hagidagi topshiriqlari o'z vaqtida va to'liq amalga oshirilishini ta'minlash maqsadida Respublika Ishchi guruhining joriy yil 6-fevraldagi 2-sonli yig'ilish bayoni ijrosini ta’minlash maqsadida Bandixon tumani 17-MFCHÒIM da uch avlod uchrashuvi ōtkazildi.
🏛Uchrashuvda Tuman Kengashi deputati X.Abdimo'minov ,TerDU Tabiiy fanlar fakulteti Ekologiya va tuproqshunoslik kafedrasi professor òqituvchisi O.Normuratov,fakultet iqtidorli talabasi Sh.Xolmamatov,fakultet tyutori H.Juraboyev hamda nuroniylar va maktab jamoasi ishtirok etdi.
✅Tadbirda Universitet vakillari yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar,keksa-nuroniylar hayoti va mehnat faoliyati davomida to‘plagan boy tajribasi, yoshlik davridagi o‘ziga xos qiyinchiliklar, mehnatdagi mashaqqatlari haqida samimiy fikrlarini bildirdi.