Xalq deputatlari tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat orginlarida ochiqlikni ta'minlash va huquqiy masalalar bo'yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
#Nazorat_tahlil_tadbiri
🔵Xalq deputatlari tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat orginlarida ochiqlikni ta'minlash va huquqiy masalalar bo'yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda Payariq tuman adliya bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 13-apreldagi PQ–3666-son qarori ijrosini ta’minlash borasida amalga oshirilgan ishlar muhokama qilindi.
Tumanda 2025-yilning II yarim yilligida davlat organlari va tashkilotlarining norma ijodkorligi faoliyati hamda huquqni qo‘llash amaliyotining holati va aholining kundalik hayotida uchraydigan huquqiy muammolarni aniqlash, ularni tahlil qilish va bartaraf etish to‘g‘risida so'z yuritildi.