Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashining 18-Taraqqiyot saylov okrugidan saylangan deputat A. Tursunbayevning tashabbusi bilan, hududda yuzaga kelgan elektr energiyasi ta’minoti va ekologiya bilan bog‘liq dolzarb masalalar zudlik bilan hal etildi.
Tashabbuschi va Muvofiqlashtiruvchi: Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashi deputati A. Tursunbayev (18-Taraqqiyot saylov okrugi).
Hal Etish Jarayoni: Deputat A. Tursunbayevga kelib tushgan murojaatlar asosida, u qisqa muddat ichida Shahar Elektr Tarmoqlari Korxonasi va Shahar Ekologiya bo‘limining mas’ul xodimlari bilan bevosita bog‘lanib, mavjud muammolarni operativ o‘rganish va bartaraf etish choralarini ko‘rishni tashkillashtirdi.
Natija: Deputatning samarali muvofiqlashtiruv ishlari hamda mas’ul tashkilotlarning (ShETK va Ekologiya bo‘limi) yondashuvi natijasida, har ikki yo‘nalishdagi muammo ham eng tezkor fursatlarda to‘liq bartaraf etildi va aholi uchun ijobiy yechim ta’minlandi.